Ekipa do Spraw Dobra kończy rok szkolny

22 czerwca 2022 roku uczniowie należący do szkolnego klubu wolontariusza ,,Ekipa do Spraw Dobra, wyruszyli do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. W trakcie wizyty mieliśmy okazję poznać podopiecznych schroniska. Opiekę znalazły tu psy, koty oraz zwierzęta egzotyczne. O działalności instytucji opowiedziała nam pani Ilona, pracownik schroniska.

Nie przyjechaliśmy z pustymi rękami, przywieźliśmy zebrane na terenie szkoły pożywienie oraz akcesoria dla zwierząt. Inicjatorką zbiórki była Marysia Hosaja z klasy 7c. Za co należą jej się wyrazy uznania.

W trakcie wycieczki mieliśmy okazję przespacerować się Krakowskim Przedmieściem. Przez portal koło Poczty Głównej zajrzeliśmy do Wilna. Nie obyło się bez wizyty w lodziarni i cukierni.

Z wielką radością musimy poinformować, że tytuł wolontariusza roku szkolnego klubu “Ekipa do Spraw Dobra” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej w roku szkolnym 2021/2022 otrzymuje Martyna Wójcicka.

Dziękujemy za kolejny rok pełen owocnej pracy naszym opiekunkom: pani Elżbiecie Jakubowskiej, pani Izabelli Hapoń i pani Marii Perzyńskiej-Kusiak.

Ekipa do spraw dobra

tekst: Milena Sobiesiak

zdjęcia: Izabella Hapoń, Elżbieta Jakubowska, Maria Perzyńska-Kusiak