Szkolny Klub Wolontariusza w pracy z najmłodszymi uczniami naszej szkoły

Jednym z ważnych elementów pracy Klubu w latach przed pandemią było organizowanie i prowadzenie zajęć dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym udało się wrócić do tej dobrej tradycji.

W kwietniu wolontariusze przeprowadzili lekcje “Zdrowie to największy skarb”,
w czasie których uczniowie klas pierwszych ćwiczyli umiejętność odróżniania czynników korzystnych dla zdrowia i szkodliwych. Lekcje odbyły się w klasach Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If, zaś przeprowadziły je Martyna, Zuzia, Paulina z VIIId, Martyna i Milena z VIIIa, Alicja VIIc, Julia VIIIf, Kinga, Kinga i Diana z VIII e.

Ponadto  uczniowie ze Szkolnego klubu Wolontariusza przygotowali i przeprowadzili zajęcia promującej zabawy podwórkowe i zachęcające do aktywności ruchowej pod hasłem “Słoneczne patio”. Jesienią takie zajęcia dla klas IIa, IIb, IIc prowadziły Ola, Kinga, Diana i Pola z VIIIe. W czerwcu dla klas IId, IIe, IIf  zajęcia przygotowały Zuzanna i Blanka z  klasy VIIIb, Zuzia i Gabrysia z VII a oraz Martyna i Klara z VIIId.

Lekcje prowadzone przez wolontariuszy przynoszą dużo radości i cieszą się zainteresowaniem wśród młodszych uczniów oraz są cenione przez nauczycieli. Uczniowie prowadzący zajęcia zdobywają nowe doświadczenia i mają okazję sprawdzić się w szkole w innej niż dotychczas roli. 

Izabella Hapoń

Zdjęcie przedstawia uczniów, jedną starszą uczennicę i kilkoro młodszych bawiących się na patio.
Zdjęcie przedstawia uczniów w sali lekcyjnej, wolontariuszki przy tablicy, młodszych uczniów w ławkach.
Zdjęcie przedstawia uczniów w sali lekcyjnej, wolontariuszki przy tablicy, młodszych uczniów w ławkach.
Zdjęcie przedstawia uczniów, jedną starszą uczennicę i kilkoro młodszych  bawiących się na patio.
Zdjęcie przedstawia uczniów, jedną starszą uczennicę i kilkoro młodszych  bawiących się na patio.