Super chemia! Pokazy chemiczne.

W dniu 14 czerwca 2022 r. w Naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne dla klas 5 i 6. Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów w różnym wieku. Zajęcia prowadzone w formie pokazów, przy asyście młodzieży są doskonałym pomysłem na rozwój myślenia naukowego.

Podczas pokazów przeprowadzane są najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia. Tego typu demonstracje pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole, a czasem zainteresują młodych ludzi do tego stopnia, że wiążą oni swoją dalszą drogę naukową z kierunkami przyrodniczymi.

Pokazy były prowadzone przez nauczycieli chemii: Annę Żołnacz oraz Łukasza Bogusza przy asyście uczniów z koła chemicznego.

Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej,

ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami.

uczeń wykonujący doświadczenia chemiczne; sala lekcyjna;
uczeń wykonujący doświadczenia chemiczne; sala lekcyjna;
uczeń wykonujący doświadczenia chemiczne; sala lekcyjna;
uczeń wykonujący doświadczenia chemiczne; sala lekcyjna;
uczeń wykonujący doświadczenia chemiczne; sala lekcyjna;
uczeń wykonujący doświadczenia chemiczne; sala lekcyjna;
zdjęcie grupowe uczniów asystujących przy pokazach; sala lekcyjna;
uczniowie klas oglądających pokazy, samodzielnie testują ciecz nieniutonowską; sala lekcyjna;
Zdjęcie poglądowe nr 3.