II Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego 'Let’s talk’.

9 czerwca 2022 r. odbył się II Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego 'Let’s talk’. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, a wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łęczna. W konkursie wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn ze szkół znajdujących się na terenie naszego powiatu, a konkurencje wymagały od uczestników nie tylko znajomości słownictwa czy gramatyki języka angielskiego, ale przede wszystkim umiejętności związanych z komunikacją. Uczniowie mieli za zadanie porozumieć się w rożnych sytuacjach życia codziennego, wygłosić krótkie przemówienie, czy też napisać i odegrać dubbing do fragmentu filmu przyrodniczego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych i językowych, a Jury składające się z nauczycieli poszczególnych drużyn oraz Burmistrza Miasta Łęczna pana Leszka Włodarskiego wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. T.Kościuszki w Łęcznej w składzie: Kacper Żurek, Martyna Wójcicka, Paulina Mederska

II miejsce – Zespół Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie w składzie: Kacper Brzezicki, Igor Ganczaruk, Klara Niemiec

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Spiczynie w składzie: Krzysztof Jóźwiak, Zbigniew Iżycki, Amelia Grabowska

Zwycięzcom i opiekunom poszczególnych drużyn serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy:

Agnieszka Zając

Małgorzata Fryt