GLOBE- podsumowanie sezonu badawczego

Sezon badawczy 2021/2022 w ramach programu Globe zakończony.

W tym roku szkolnym badania meteorologiczne prowadzili uczniowie z klasy VII c i VIII e. Codziennie dokonywali pomiarów składników pogody w szkolnym ogródku meteorologicznym. Zebrane dane posłużyły do opracowania kolejnego raportu meteorologicznego, który wykorzystujemy na zajęciach. Społeczność szkolna mogła obserwować prace uczniów- prowadzono „Meteo News” na tablicy GLOBE. Członkowie programu włączyli sie również w akcję ekologiczną -„Zainwestuj w naszą Planetę” przygotowując materiały dla uczniów klas piątych.

Kolejny sezon badawczy rozpoczniemy w nowym roku szkolnym.

Dziękuję i zapraszam

.Opiekun

A.Brudzińska

W środku zdjęcia dwie uczennice ubrane na czarno stoją  przy białej skrzynce, gdzie przelewją wodę z pojemnika metalowego do szklanego. W oddali widać budynek szkoły w kolorze żółto-zielonym i fragment boiska szkolnego ogrodzonego siatką z czerwoną nawierzchnią
Sala informatyczna, na beżowej ścianie wisi fragment tablicy z kolorowymi planszami. Przy ścianie biurko przy którym siedzą dwie uczennice ubrane na czarno, na zielonych krzesełkach. Na biurku stoją trzy komputery , jeden ma  kolorowy ekran.
Biała budka meteorologiczna, na schodkach stoją dwie uczennice, ubrane na czarno, jedna z nich trzyma termometr. W oddali widać zielone drzewa i niebieskie niebo.
Wnętrze szkoły, korytarz, na zielonej ścianie wisi tablica z napisem GLOBE, na niej róznokolorowe plansze. Uczennica ubrana na czarno przyczepia na tablicy nową planszę. W oddali widać fragment brązowych drzwi.