Doliną Wieprza i Świnki

15 czerwca 2022r. uczniowie z klasy Va poznawali walory przyrodnicze i kulturowe najbliższej okolicy, wędrując doliną Świnki i Wieprza. Podczas wędrówki odkrywali świat roślin i zwierząt doliny rzecznej,rozpoznawali elementy doliny , uczyli się czytać mapę, określać kierunki geograficzne w terenie, poznawali historię miejsc do których dotarli.  

Grupa uczniów w różnokolorowych strojach znajduje się w budynku z czerwonej cegły, bez drzwi i okien, bez dachu. Po prawej stronie stoi ławka. Uczniowie oglądają czarno-białe zdjęcia wiszace na ścianie oraz rośliny znajdujace się obok zdjęć.
Trzech uczniów w róznokolorowych strojach z plecakami na chodniku, obok białego budynku, ogląda na klęcząco mapę. Obok leży kompas.
Czterech uczniów w różnokolorowych strojach z plecakami stoi nad brzegiem rzeki.W oddali widać zielone drzewa, krzewy, w pobliżu rzeki zielona trawę i sitowie.
Grupa uczniów w różnokolorowych strojach, stoi na zielonej trawie nad brzegiem rzeki. Dwóch uczniów trzyma mapy. W oddali widać rzekę, zielone drzewa i krzewy.
Grupa uczniów w różnokolorowych strojach stoi na betonowym placu, obok szklanej planszy, gdzie stoi ławka. W oddali widac biały budynek, z brazowymi oknami i białymi kolumnami. Dach budynku jest szary. Niedaleko budynku są zielone drzewa.