Rozstrzygnięcie konkursu układania puzzli

Mamy przyjemność ogłosić, że w zorganizowanym przez pedagoga Joannę Kłodzińską konkursie układania puzzli dla uczniów klas szóstych pierwsze miejsce zajęła Patrycja Socha (kl. 6c) natomiast drugie miejsce – uczennica 6a – Maja Domin (kl. 6a).

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom wytrwałości i sukcesu w tej trudnej rozgrywce i przy okazji mocno zachęcamy wszystkich uczniów do jak najczęstszego układania puzzli. Warto wiedzieć, że czynność ta wspaniale pomaga w rozwoju koncentracji uwagi, pozwala nam wyciszyć się, zrelaksować uczy logicznego myślenia i wpływa bardzo korzystnie na naszą pamięć wzrokową.

Czy wiecie, że największe wpisane do księgi rekordów Guinnessa puzzle
na świecie zostały ułożone przez 1600 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Wietnamie? Puzzle powstały 24 września 2011 i składały się z 551 232 elementów, zajmując powierzchnię 14,85 × 23,20 m!

Tekst: Agnieszka Pieczyńska

uczennica układa puzzle podczas konkursu
fragment ułożonych puzzli egzemplarza konkursowego
układanie puzzli podczas konkursu