Kampania społeczna „STOP PRZEMOCY” w naszej szkole

Nasza szkoła 2 i 3 czerwca 2022 włączyła się do organizowanej na terenie miasta Kampanii Społecznej „STOP PRZEMOCY” z okazji Międzynarodowego Dnia Dzieci Będących Ofiarami Agresji, przypadającego na dzień 4 czerwca.

W dniu 2 czerwca 2022 r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łęcznej. Przy pizzy i słodkim poczęstunku młodzież i dzieci ze szkół rozmawiali o trudnych tematach dotyczących przemocy i agresji. Mimo niesprzyjającej aury uczniowie wraz z opiekunami sprejowali chodniki i parkingi pozytywnymi hasłami. Finałem spotkania było wspólne przybijanie kolorowych dłoni jako symbolicznego znaku sprzeciwu wobec agresji
i przemocy.

Akcja kontynuowana była 3 czerwca we wszystkich budynkach naszej szkoły. Cała społeczność szkolna, dzieci z oddziału przedszkolnego, pracownicy i nauczyciele mieli możliwość zamanifestować brak zgody na przemoc, przybijając kolorowe dłonie na rolkach papieru. W przeprowadzeniu akcji pomagali uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolantariusza.

Kampanię zrealizował Zespół Interdyscyplinarny w Łęcznej. Działania miały na celu propagowanie prawidłowych wzorców i uwrażliwienie społeczności na problem przemocy
w rodzinie. Ważna jest tu nie tylko świadomość rodziców, opiekunów i profesjonalistów, ale także wrażliwość i reagowanie osób, które są świadkami przemocy. Walka z przemocą wobec dzieci jest zadaniem całego społeczeństwa.

Tekst: Renata Budzyńska

Koordynatorzy na terenie szkoły:

Renata Budzyńska

Izabella Hapoń

Zdjęcie 4 - uczniowie klasy 5a i 5c sprejują chodniki na terenie Łęcznej
Zdjęcie 4a - uczniowie klas 3  sprejują chodniki na terenie Łęcznej
Zdjęcie 5 – uczniowie klasy 5b sprejują chodniki na terenie Łęcznej
Zdjęcie 6 – dzieci z oddziału zerowego wraz wychowawcą przybijają „piątki” na arkuszu papieru
Zdjęcie 6a – dzieci z klas VI-VIII przybijają „piątki” na arkuszu papieru
Zdjęcie 6b - dzieci z klas I-III przybijają „piątki” na arkuszu papieru
Zdjęcie 7 – uczniowie z Klubu Wolontariusza przed MOPS pozują do zdjęcia zbiorowego