Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Żyj zdrowo”

Na początku czerwca w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny
„Żyj zdrowo”. Uczniowie wykonali prace plastyczne w technice dowolnej na temat  zdrowego stylu życia. Konkurs został zorganizowany przez pedagoga szkolnego Joannę Kłodzińską, nauczycielkę plastyki Agnieszkę Grudzień we współpracy psychologiem szkolnym: Agnieszką Pieczyńską.

W konkursie dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęli: Natalia Tatarczak z kl. VIIa oraz Maksymilian Zalewski z kl. 7f, dwa równorzędne drugie miejsca: Julian Gryglicki z kl. VIb oraz Aleksandra Kowalczyk z kl. 6c, trzecie miejsce: Natalia Świerk z kl. VII b. Wyróżnienie otrzymała Weronika Piasecka z kl. VII b.

Ideą konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania.  Spożywanie posiłków powinno być regularne, należy wybierać produkty jak najmniej przetworzone,
jeść warzywa i owoce oraz ograniczyć spożycie węglowodanów i cukrów.

Tekst: Agnieszka Pieczyńska

Plakat przedstawiający wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia
Plakat przedstawiający zdrowe i niezdrowe jedzenie
Plakat przedstawiający zdrowe i niezdowe produkty żywnościowe