Żywa lekcja historii

07 czerwca uczniowie klas I-V w budynku przy ul. Szkolnej za sprawą Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” przenieśli się w podróż w czasie do wieków średnich, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety nakładały piękne suknie, a ich głowy zdobiły bogato zdobione chusty. Żywej lekcji historii towarzyszyła prezentacja obyczajów i kultury epoki średniowiecza, pokaz pojedynku, dawnych narzędzi tortur oraz prezentacja dość pokaźnej kolekcji broni i rekwizytów, które można było dotknąć. Barwne opowieści urozmaicono pokazem ulubionych gier i zbaw plebejskich.

Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii
Uczniowie  uczestniczący w żywej lekcji historii