VIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”

Dnia 02.06.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych. Pomysłodawcami konkursu byli nauczyciele języka polskiego: Jarosław Bałaban i Jagoda Woźniak.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były słowa nieznanego autora:„Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś.”

Uczestnicy konkursu indywidualnie rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Łęczyńskiego”. Dyktando finałowe napisali wyłonieni w eliminacjach szkolnych uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu. Prace uczestników oceniła komisja konkursowa, w skład której weszli następujący nauczyciele – opiekunowie zespołów szkolnych, Państwo: Monika Wójcik, Małgorzata Siroń, Jagoda Woźniak i Jarosław Bałaban. Oto wyniki konkursu:

  • „Mistrzem Ortografii Powiatu Łęczyńskiego” został Mateusz Kuźmińskize Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej,
  • II miejsce zajęła Martyna Osiej z Zespołu Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie,
  • III miejsce zajęła Aleksandra Heba ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Nagrody w VIII Edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, wręczyła wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej – Pani Hanna Lipińska-Stopa.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział

w konkursie, a sponsorom za ufundowanie nagród. Cieszymy się, że Konkurs Ortograficzny
o tytuł „Mistrza Ortografii” został reaktywowany po okresie nauki zdalnej. Mamy nadzieję, że będzie wzbudzał coraz większe zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli, popularyzując wśród młodzieży znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

Jarosław Bałaban

Uczestnicy konkursu- uczniowie reprezentujący rożne szkoły powiatu łęczyńskiego
Wręczanie nagród zwycięzcom i laureatom konkursu przez wicedyrektor szkoły p. H. Lipińską-Stopę
Wręczanie nagród zwycięzcom i laureatom konkursu przez wicedyrektor szkoły p. H. Lipińską-Stopę
Wręczanie nagród zwycięzcom i laureatom konkursu przez wicedyrektor szkoły p. H. Lipińską-Stopę
Zdjęcie grupowe: uczniowie biorący udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, nauczyciele towarzyszący uczniom, wicedyrektor szkoły p. H. Lipińska-Stopa oraz organizatorzy