Zainwestuj w Naszą Planetę – Zrównoważony Rozwój

Idea zrównoważonego rozwoju w uproszczeniu to korzystanie z zasobów Ziemi przez obecne pokolenie w taki sposób, aby nie umniejszać szans na rozwój przyszłym pokoleniom. Chodzi o solidarność międzypokoleniową i naszą wspólną przyszłość. Aby to osiągnąć potrzebna jest ekologiczna wiedza na „każdym kroku” naszego życia. Wiedza ta pozwala na odpowiedni wybór produktów i na ich używanie w taki sposób aby nie szkodzić środowisku. Wiedza jest ważna bo uzasadnia działania i motywuje do proekologicznych zachowań przyczyniając się do wytworzenia nawyków, które nie szkodzą nam i naszej Planecie. I właśnie taką praktyczną wiedzą o zrównoważonym rozwoju wykazali się uczniowie klas siódmych.

Najwyższy wynik testu uzyskali: Jakub Janowski z klasy 7a, Paulina Szyls z klasy 7c i Zuzanna Borowiec z klasy 7a.

Serdecznie gratulujemy

Projekt z inicjatywy nauczycieli biologii i geografii w ramach działań „ Zainwestuj w Naszą Planetę”.

W imieniu Organizatorów

Elżbieta Daniluk

Na zdjęciu trzy osoby na tle prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Dziewczęta po zewnętrznej stronie w środku chłopiec. Wszystkie osoby ubrane w ciemne koszulki i ciemne spodnie. Wszystkie osoby uśmiechają się.