XXI Międzyszkolny Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza dla uczniów szkół podstawowych „Łęczna 2022 r.”

Finał turnieju odbył się dnia 12 maja 2022r. w hali widowiskowo – sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn z powiatu łęczyńskiego.

Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych nawyków zachowania się dzieci i młodzieży na drodze oraz uświadomienie im odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Turniej został poprzedzony szkolnymi eliminacjami, w których uczestniczyli ochotnicy z klas szóstych pod opieką p. Lidii Szczęsnej i p. Karola Jakubowskiego. Wyłonione drużyny reprezentowały naszą szkołę jako młodsza i starsza grupa wiekowa na XXI Międzyszkolnym Turnieju Rowerowym o Puchar Burmistrza.

Grupa I: Milena Sobiesiak kl. 6 b, Nikola Plechawska kl. 6 b, Antoni Grygiel kl. 6 a, Igor Jastrzębski kl. 6 a

Grupa II: Jakub Janowski kl. 7 a, Rafał Michalski kl. 7 f, Dobromir Wójcik kl. 8e

Zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzone następujące konkurencje turniejowe.

  • Jazda sprawnościowa po torze przeszkód
  • Umiejętna i prawidłowa jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Rozwiązywanie testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego

Wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani, konkurencje trudne, a poziom wśród zawodników bardzo wysoki. Uczniowie naszej szkoły zajęli: grupa starsza – miejsce III, grupa młodsza – miejsce IV. Uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody i dyplomy. Gratulujemy!

Lidia Szczęsna

Zdjęcie 1 przedstawia uczniów reprezentujących naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Rowerowym o Puchar Burmistrza zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr. 4 w Łęcznej
Zdjęcie2 przedstawia uczniów stojących w sali gimnastycznej, w szeregu, przygotowujących się do odbioru dyplomów i nagród za udział w turnieju.