PROJEKT EDUKACYJNY ,,PSTRYCZEK ELEKTRYCZEK”

Dnia 12 maja 2022 r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego. Obecne były na nim uczniowie klas: 6a, 5d i 5f, pani wicedyrektor Hanna Lipińska-Stopa, nauczyciele sprawujący opiekę nad uczniami oraz pomysłodawczyni projektu pani Lidia Szczęsna.

Celem projektu było pogłębianie wiedzy na temat znaczenia odnawialnych źródeł energii, wskazanie praktycznego zastosowania energii oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki przygotowali wystawę swoich prac. Na lekcjach techniki poznawali różne źródła prądu, schematy i sposoby łączenia wybranych elementów elektrycznych. Uzupełnieniem tych lekcji było wykonanie również z pomocą osób dorosłych prostych układów elektrycznych, które przybierały bardzo ciekawe formy. Wystawa, która odbyła się w szkole na ul. Piłsudskiego wzbudziła ogromne zainteresowanie i ciekawość, szczególnie u młodszych kolegów i koleżanek. Szóstoklasiści cierpliwie tłumaczyli zasady działania i pokazywali swoje prace. Wszystkie układy elektryczne wymagały od uczniów wiele pracy, wiedzy i pomysłowości. „Młodzi elektrycy” zasłużyli na podziw i bardzo dobre oceny.

Niezależne jury w skład, którego wchodzili uczniowie klas siódmych wyróżniło prace następujących uczniów: Wiktoria Rutkowska kl. 6a, Wiktoria Pałka kl. 6a, Kamila Ozon kl.6a, Nikola Plechawska kl. 6b, Milena Sobiesiak kl. 6b, Antoni Grygiel kl. 6c.

Uzupełnieniem wystawy były ciekawostki o prądzie oraz konkurs wiedzy przygotowany przez szóstoklasistów. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy!

Lidia Szczęsna

Tablica z pracami plastycznymi uczniów klas szóstych, na których przedstawione są różne źródła prądu.
Uczniowie klasy 6 a, 5 d i 5 e siedzą na krzesłach i słuchają wypowiedzi uczniów opisujących projekt edukacyjny ,, Pstryczek Elektryczek”
Prace makiet elektrycznych wykonanych przez uczniów klas szóstch.
Prace makiet elektrycznych wykonanych przez uczniów klas szóstch.
Przedstawia uczniów prezentujących projekt edukacyjny: Wiktorię Rutkowską i Fabiana Grudnia z kl. 6 a.