Podsumowanie projektu „Baw się w teatr!” w klasach IV

Projekt edukacyjny „Baw się w teatr!” był skierowany do uczniów klas IV c i IV d. Miał na celu przede wszystkim szerzenie wiedzy o teatrze, uwrażliwienie na sztukę oraz zainteresowanie dzieci grą aktorską. Był realizowany na lekcjach języka polskiego.

Uczniowie z zapałem podeszli do wykonywania poszczególnych zadań – zaprojektowania własnych afiszy teatralnych, zaproszeń na spektakl czy udziału w warsztatach teatralnych (realizowanych przez Teatr im. Ch. Andersena w Lublinie) oraz w spektaklu teatru tańca GRAWiTAN pt. „Śpiąca królewna”, granego w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie.

Czwartoklasiści spisali się na medal szczególnie podczas wykonania ostatniego, najdłuższego zadania – samodzielnego przygotowania krótkiej sztuki teatralnej opartej na baśni lub legendzie. Warto zaznaczyć, że polonistki – p. Aneta Korzeniewska i p. Monika Ryś-Chmielowiec – jedynie nadzorowały tym przedsięwzięciem i ewentualnie podpowiadały najlepsze rozwiązania – kostiumy, dekorację, próby, dobór aktorów czy muzyki dzieci zrobiły całkowicie samodzielnie!

Efektem tej pracy, a zarazem podsumowaniem projektu były pokazy sztuk teatralnych – IV d zaprezentowała zmontowane przez siebie nagrania, natomiast IV c postanowiła pochwalić się swoją pracą uczniom z klas „0” – „Legenda o złotej kaczce” i „Legenda o warszawskim bazyliszku” zostały przedstawione 16 maja w bawialni budynku szkoły przy ul. Szkolnej 53.

Uczniom klas IV c i IV d serdecznie gratulujemy pomysłowości, wytrwałości i osiągnięcia założonego celu 🙂

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z przebiegu projektu.

Fotografia przedstawia dzieci podczas warsztatów teatralnych. Grupka uczniów siedzi przed czarnym parawanem, a za nim stoi dziewczynka, która próbuje animować teatralną lalką pod okiem instruktorki.