Podsumowanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”.

W 2021/2022 roku szkolnym wybrani uczniowie klas 4c, 4d, 4e, 4f, 5a i 5c brali udział w projekcie plastycznym pt. „Kreatywne prace plastyczne”.

Co miesiąc tworzyliśmy ciekawe prace, zainspirowane blogiem kreatywnepracepastyczne.blogspot.com. Uczniowie mieli okazję poznać nowe techniki plastyczne i rozwijać swoje pasje malarskie.

Głównym celem projektu było zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju uczniów poprzez działania plastyczne. Proponowane w projekcie działania plastyczne wspierały rozwój ucznia szczególnie w zakresie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi, wyobraźni i kreatywności.

Ważnym celem projektu była popandemiczna arteterapia rozwojowa dla uczniów oraz profilaktyka zdrowia psychicznego. Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej z galerią prac naszych uczniów.

Ewa Czerniak, Barbara Podoba