Zainwestuj w Naszą Planetę – Woda

W ramach obchodów  Dnia Ziemi i Dnia Wody  uczniowie naszej szkoły przygotowali apel ekologiczny, na którym przedstawiono zagrożenia związane z zanieczyszczaniem i nieprawidłowym wykorzystywaniem zasobów naturalnych naszej planety, a w szczególności wody. Apel odbył się w dniu 26 kwietnia 2022 roku i był kontynuacją działań w ramach obchodów  Dnia Ziemi i Dnia Wody. Podczas apelu  uczniowie klasy 8b wystąpili z przedstawieniem kabaretowym – „To i owo o ekologii”,  uświadamiającym skutki zanieczyszczania wód. Uczniowie klasy 7a przedstawili happening motywujący do ochrony, racjonalnego wykorzystywania i oszczędności wody. Uczniowie Koła Geograficznego przedstawili ciekawostki ekologiczne i działania w ramach Międzynarodowego Programu Badawczego Globe.  Podczas apelu wystawiono prace plastyczne uczniów klas 5a, 5b, 5c przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Czerniak na temat odnawialnych źródeł energii,  a z inicjatywy pań: Anny Świtacz i Pauliny Bąk  gazetkę o aspekcie humanitarnym i prawie dostępu do wody włączając się w akcję Światowego Dnia Wody z PAH. 

Anna Brudzińska, Elżbieta Daniluk

Na zdjęciu jest uczennica z 8 klasy zapowiadająca występ. W tle jest gazetka z okazji dnia ziemi i wody, a po bokach plakaty przygotowane przez uczniów. Uczennica jest ubrana w niebieską bluzę i niebieskie dżinsy.
Na zdjęciu są uczennice 8 klasy, które rozmawiają o ekologii. Dziewczynka z prawej strony trzyma kolorowy parasol.
Na zdjęciu są 3 uczennice. Uczennica z lewej strony ubrana jest w niebieską bluzę i niebieskie dżinsy. Obok są dwie uczennice ubrane na czarno, które prowadzą dialog. W tle jest gazetka na światowy dzień ziemi i wody.
Na zdjęciu jest 5 uczennic z 8 klasy, które rozmawiają o ekologii. 3 dziewczynki po lewej stronie stoją i słuchają, po prawej stronie stoi uczennica w białej koszuli z mikrofonem. W środku, na dalszym planie siedzi na krześle uczennica w niebieskiej bluzie.
Na zdjęciu jest 3 uczniów. Z lewej strony stoi chłopiec w niebieskiej bluzie. Mówi przez mikrofon swój tekst, w ręku trzyma zieloną kartkę. W środku stoi dziewczynka z długimi, czarnymi włosami, w rękach trzyma zieloną kartkę. Po prawej stronie stoi uczennica w okularach, która jest lekko pochylona do przodu. Ubrana jest na niebiesko.
Na zdjęciu są 3 uczennice. Z lewej strony stoi dziewczynka w brązowej bluzce - lekko pochylona do przodu. W rękach trzyma zieloną kartkę. W środku stoi dziewczynka w szarej bluzie, jest lekko uśmiechnięta, w ręku trzyma zieloną kartkę. Po prawej stronie stoi dziewczynka w brązowej bluzie z mikrofonem, czyta swój tekst z zielonej kartki.
Na zdjęciu uczennice klasy 7. Uczennice ubrane w  niebieskich kolorach , mają na sobie jeansowe spodnie i bluzy oraz niebieskie lub białe koszulki. Przedostatnia dziewczynka od lewej trzyma mikrofon, wszystkie uczennice posiadają w rękach kolorowe kartki.