Szkolne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniach 28 i 29 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3.go Maja. Imprezę przygotowali nauczyciele: Monika Jop, Ewa Marzec oraz Mirosław Kozera. W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie klas IV-VIII. Młodzież została zapoznana z okolicznościami proklamowania  aktu Konstytucji 3. go Maja oraz z osobami, które miały wpływ na opracowanie dokumentu.

Uroczystość była pierwszą szkolną imprezą, w której uczestniczyli, po  pandemii, wszyscy uczniowie, uczący się w  budynkach szkolnych przy ul. Szkolnej 53 i ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12. W czasie uroczystości rozdano również pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców uczniom wręczyła dyrektor Teresa Baruk.

Na niebieskim polu napis 231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wokół kolorowe białe i czerwone kwiaty.
W pierwszym planie siedzi 3 chłopców, za nimi stoi grupa dziewcząt i chłopiec, z prawej strony siedzi dziewczyna w czarnej sukience a obok niej chłopak w granatowym garniturze.
Grupa, w pierwszym planie od lewej stoi wysoka dziewczyna ubrana w białą bluzkę i granatową spódnicę, ma długie włosy, obok niej stoi kobieta ubrana w czarną sukienkę i na niej ma czerwony żakiet, chłopiec w białej koszuli i w czarnych spodniach i kobieta w białej bluzce i spodniach w biało, niebieskie prążki.
Czarne spodnie, obok niego stoi kobieta w czarnym żakiecie i dziewczyna w białej bluzce i granatowej spódnicy, dzieci w rękach trzymają dyplomy.