XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

26 kwietnia 37 uczniów naszej szkoły z klas 4-8 przystąpiło do XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX, który odbywa się rokrocznie pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do udziału w konkursie poprzez naukę słownictwa ze wskazanych obszarów (w tym roku było to „kitchen and cooking vocabulary” ) oraz poznawanie treści lektur poziomowanych. Czytali „Czerwonego Kapturka”, „Oliviera Twista” oraz „Mysz miejską i wiejską” w wersjach anglojęzycznych, rozwiązywali zadania sprawdzające znajomość treści książek i zdobywali nowe umiejętności językowe.

Mamy nadzieję, że rozwiązywanie testów przysporzyło uczniom wielu emocji, a przygotowane przez organizatorów pytania okazały się ciekawe, zaskakujące i trzymające poziom. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie sympatykom języka angielskiego i cieszymy się, że co roku do konkursu przystępuje tak liczna grupa uczniów naszej szkoły.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które mają spłynąć do szkoły pod koniec maja.

Koordynator szkolny konkursu: p. Małgorzata Brońska-Krzyżanowska