DZIEŃ WODY

W dniach 22 i 23 marca 2022 r. w oddziale przedszkolnym i klasach 2a, 2b i 2d obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji zorganizowane zostały liczne działania mające na celu uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie w naszym życiu ma woda. W grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne, zabawy, dzieci wykonały prace plastyczne. Przedszkolaki dowiedziały się również jak woda krąży w przyrodzie oraz dlaczego bez wody nie ma życia. Uczniowie klas drugich dowiedzieli się ile wody jest w ich ulubionych potrawach. Byli też zaskoczeni jak wiele wody zużywa się do produkcji ubrań. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że będą wodę oszczędzać i ją szanować.

Kolejny już rok zajęcia odbyły się w ramach realizacji akcji zainicjowanej przez Polską Akcję Humanitarną – Światowy Dzień Wody z PAH.

Akcję koordynowały panie: Magdalena Dąbrowska, Anna Pawlak, Małgorzata Brońska-Krzyżanowska.