„Szukamy Tęgiej Głowy” Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych

W dniu 31 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbyła IX edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „ Szukamy Tęgiej Głowy”.

Konkurs jest dwuetapowy i skierowany jest do uczniów klas piątych. Konkurs jest dwuetapowy. Po szkolnych eliminacjach finał konkursu odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Do konkursu przystąpiło 18 piątoklasistów, którzy przyjechali z sześciu szkół podstawowych Powiatu Łęczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów.

Finaliści mieli do rozwiązania zestaw konkursowy, który składał się z 17 zadań. Zadania były różnego typu: z luką, na dobieranie, prawda – fałsz, zadania wyboru, oraz zadania otwarte wymagające przedstawienia pełnego rozwiązania. Na rozwiązanie całego zestawu konkursowego uczniowie mieli 60 minut.

Po zmaganiach z zadaniami konkursowymi, komisja składająca się z nauczycieli – opiekunów sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców. Podczas, gdy prace konkursowe były sprawdzane, uczestnicy skorzystali ze słodkiego z poczęstunku.

Zwycięzcami w IX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego
„ Szukamy Tęgiej Głowy” zostali :

  1. Dawid Szaniawski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej
  2. Jagoda Fedurek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej
  3. Szymon Gil ze szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
  4. Igor Staszczak z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – Szkoły Podstawowej im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie.

Pani dyrektor Teresa Baruk i dyr. Maria Bacza wręczyły wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Naszą Szkołę, Radę Rodziców SP nr 2 w Łęcznej, ZNP w Łęcznej oraz Urząd Gminy Łęczna. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania.

W tym konkursie nikt nie przegrywa, każdy jest „Tęgą Głową”.Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Konkurs przygotowali i zrealizowali : p. Łukasz Bogusz, p. Alina Kłyza, p. Agnieszka Kuriata