Informacja o obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

W dniu 4 kwietna z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej przeszli w niebieskim marszu pod Urząd Miejski. Na miejscu odśpiewano piosenkę oraz przyozdobiono chodniki rysunkami kredowymi. Marsz poprzedził szereg działań celem zwiększenia tolerancji i wiedzy o autyzmie. Odbyły się między innymi zajęcia o autyzmie i konkurs plastyczny. Szkoły wypełniły gazetki, żarówki z informacjami, a uczniowie przy współpracy świetlicy szkolnej wykonali transparenty i hasła wykorzystane na marszu. Każdemu przechodniowi została przekazana ulotka i szczypta entuzjazmu który towarzyszył owemu wydarzeniu. Organizatorami byli nauczyciele współorganizujący.

Laureatami konkursu plastycznego w dwóch kategoriach wiekowych zostały:

1 miejsce: Julia Lisek IIIC

2 miejsce: Hanna Świtacz IA

3 miejsce: Zuzanna Szymaniak IIIA

1 miejsce: Alicja Tatarczak 7A

1 miejsce: Paulina Kwiatkowska 7F

Uczniowie klas 1-3 przed budynkiem szkoły trzymają niebieskie balony i transparenty.
2. Uczniowie klas 8 przed szkołą trzymają transparenty.
3. Grupa dzieci z klasy llld wraz z wychowawczynią i nauczycielką współorganizującą na placu fontann pod Urzędem Miasta.
4. Uczennica z zawiązanymi oczami rozpoznaje przedmiot po dotyku.