Święto Patrona Szkoły w klasach IV-VIII

Tadeusz Kościuszko to patron naszej szkoły. W tym roku społeczność szkolna uczciła jego pamięć w sposób szczególny, bo świętowaliśmy cały tydzień.
W ramach działań Samorządu Uczniowskiego klas IV – VIII, w dniach od 21 do 28 marca uczniowie wzięli udział w różnorodnych działaniach i przedsięwzięciach.

Budynki szkolne przy ulicy Szkolnej 53, Marszałka Piłsudskiego 12 zostały przez uczniów
i nauczycieli udekorowane kwiatami, a sale lekcyjne oraz korytarze wypełniły się wieloma ciekawostkami o Tadeuszu Kościuszce, który spoglądał na społeczność szkolną ze wszystkich zakątków. Nie zabrakło również gier terenowych, zabaw, konkursów, koncertów muzycznych poświęconych patronowi szkoły.

W dniach 23 oraz 24 marca na korytarzach szkolnych można było spotkać niejednego sobowtóra Tadeusza Kościuszki. Dnia 24 marca 2022 w budynku szkolnych przy ulicy Szkolnej 53 uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach odśpiewali hymn szkoły i obejrzeli prezentację, w której zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia z życia Tadeusza Kościuszki oraz jego zasługi dla ojczyzny.

Przypomnieliśmy sobie wspaniałą historię życia naszego bohatera narodowego. Poważnej zadumie towarzyszyła też wesoła zabawa, o czym najlepiej świadczą zdjęcia z Tygodnia Patrona Szkoły.

Tekst: Aneta Korzeniewska, Maria Perzyńska-Kusiak

Zdjęcia: Agnieszka Serwa, Iwona Sochacka, Katarzyna Bus