Tydzień Patrona Szkoły w klasach 0-III

Od 21 do 25 marca 2022r. obchodziliśmy Tydzień Patrona naszej szkoły. Cały ten czas obfitował w wiele działań podjętych przez uczniów i nauczycieli klas O-III, mających na celu przybliżenie postaci Patrona.

Od poniedziałku 21 marca na tablicach i oknach naszej szkoły można było podziwiać gazetki oraz dekoracyjne napisy poświęcone Tadeuszowi Kościuszce. Podczas trwania Tygodnia Patrona uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym „Kościuszko”. Kolejne dni dostarczały nowych atrakcji, takich jak np. gra na terenie szkoły „Poznajemy Tadeusza Kościuszkę”, której celem było odkrywanie wielu ciekawostek
o naszym Patronie. Podczas zajęć uczniowie wykonywali wielkoformatowe prace plastyczne poświęcone naszemu Patronowi, które stały się ozdobą szkolnych korytarzy. Uczniowie zerówki wybrali się na spacer pod Urząd Miasta Łęcznej, aby zobaczyć i podziwiać stojący tam pomnik Tadeusza Kościuszki. Środa była dniem sobowtóra Tadeusza Kościuszki. Na korytarzach pojawili się przebrani uczniowie i zrobiło się kolorowo od czerwonych, własnoręcznie wykonanych rogatywek. Natomiast czwartek był dniem bez plecaka. Tego dnia uczniowie spędzili czas na pogłębianiu wiedzy o Patronie poprzez oglądanie prezentacji multimedialnych. Każda klasa spędziła ten dzień przy zabawach i zadaniach integrujących zespoły klasowe. Galowy strój i wspólne śpiewanie hymnu szkoły oraz koncert przygotowany przez nasz szkolny zespół, podkreśliły powagę tego uroczystego Tygodnia. Mamy nadzieję, że uczniowie miło zapamiętają ten tydzień.:) Efekty z działań można obejrzeć w prezentacji, wystarczy kliknąć w link poniżej 

Link do prezentacji:

https://www.canva.com/design/DAE8Fp0SmTY/lcd2skc9kvvY5XUbafrMug/view?utm_content=DAE8Fp0SmTY&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Wychowawcy klas I-III