Wycieczka do miejscowości Ząb k/Zakopanego

W dniach 14.03 – 18.03.2022r. uczniowie naszej Szkoły oraz szkół powiatu łęczyńskiego  uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Ząb k/Zakopanego. Wyjazd miał charakter turystyczno – rekreacyjno – szkoleniowy. Grupa uczniów wyjechała pod opieką p. W. Dziadko i J. Łucjana.

Podczas pobytu w Zębie była piękna, słoneczna pogoda. Uczniowie mogli skorzystać z walorów wypoczynku na świeżym powietrzu, spróbować oryginalnych oscypków, podziwiać piękne górskie widoki oraz poznać gwarę i osobliwości Podhala. W programie wycieczki była podstawowa nauka jazdy na nartach zjazdowych i korzystania z wyciągu orczykowego. Uczniowie zwiedzali Zakopane (spacer po Krupówkach) oraz miło spędzili czas w termach Chochołowskich.

Pobyt zakończyły zawody w jeździe slalomowej na nartach.  Wśród chłopców I miejsce zajął Nikodem Rędzi. Na II miejscu uplasował się Wojciech Matyjaszczyk, a III pozycję zajął Stanisław Dąbrowski. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Wiktoria Rutkowska, II miejsce Milena Sobiesiak, a III pozycję Zuzanna Szczęsna.

Tekst: Wojciech Dziadko