Światowy Dzień Poezji

Święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu.

Biblioteka szkolna zaprosiła poetkę, autorkę tomików „Odcienie i barwy”, „Ogród Danutki”
i „Odbicia Oblicza” – Danutę Binkiewicz – Kołodziej. Wieloletniego pracownika naszej szkoły, nauczyciela- bibliotekarza, podróżniczkę, dziennikarkę, miłośniczkę przyrody, pasjonatkę, kolekcjonerkę, która zaprezentowała uczniom klas piątych „Wysowskie Impresje”- kolejny tomik wierszy, który powstał w dość ciekawych okolicznościach w czasie pobytu w Wysowej Zdroju.

Zauroczenie krajobrazem Beskidu Niskiego i Wysowej uatrakcyjniła poezja Pana Marka Lenika ciekawie opisująca przyrodę, którą podpatrywał pracując przez wiele lat, jako leśnik. Wybrane wiersze żartobliwie przedstawiały zachowanie różnych ptaków, a całość uatrakcyjniły liczne fotografie starannie wybrane i pokazane w prezentacji multimedialnej.