Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej to, polskie święto państwowe obchodzone 19 lutego, poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy. Jego data jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

Z tej okazji biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej zorganizowała spotkania dla wszystkich klas trzecich, na których uczniowie dowiedzieli się o polskich wynalazcach – kim byli i co, odkryli m. in.: Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, Ignacy Łukasiewicz, Stefan Banach, Jan Józef Baranowski, Kazimierz Noiszewski, Karol Olszewski. Uczniowie obejrzeli wystawę książek poświęconych astronomii, wynalazkom oraz filmy o Koperniku. To pasjonująca opowieść,
o człowieku, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata.

Agnieszka Kot, Ewa Radomska, Barbara Kościelska

wystawa książek i gazetka o polskich naukowcach
wystawa książek o polskich naukowcach
wystawa dotycząca Mikołaja Kopernika
 wystawa dotycząca Marii Skłodowskiej-Curie
gazetka Z. Wróblewski, K. Olszewski, K. Noiszewski
gazetka M. Kopernik, M. Skłodowska-Curie
gazetka I. Łukasiewicz, S. Banach, J. Baranowski
klasa 3d na spotkaniu Dzień Nauki Polskiej
klasa 3f  na spotkaniu Dzień Nauki Polskiej
klasa 3b  na spotkaniu Dzień Nauki Polskiej
klasa 3e  na spotkaniu Dzień Nauki Polskiej