Szkolny konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów klas 0-VIII do wzięcia udziału w specjalnym konkursie!

Zadania konkursowe są różne – w zależności od kategorii wiekowej:

– chętni z klas 0–III tworzą plakat przedstawiający ulubione przysłowie polskie

– chętni z klas IV–V tworzą zagadkę językową dotyczącą zdrowego stylu życia (sport, potrawy, wpływ używek na zdrowie człowieka) z wykorzystaniem przynajmniej jednego słowa pochodzącego z dowolnej polskiej gwary (np. góralskiej, kaszubskiej czy śląskiej)

– chętni z klas VI–VIII tworzą reklamę w formie prezentacji multimedialnej (min. 5 slajdów, maks. 10) lub filmu (maks. 1 minuta) wraz z hasłem reklamowym na temat języka polskiego (można zareklamować literaturę, gramatykę, j. polski jako jeden z najtrudniejszych języków świata).

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie powinny oddawać swoje prace do p. Ewy Radomskiej lub p. Agnieszki Kot (klasy 0–V) lub do p. Moniki Ryś-Chmielowiec (kl. VI–VIII, przesyłanie przez wetransfer.com na adres mailowy podany w regulaminie) w terminie do 4 marca 2022 roku.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu i formy oddawania prac można przeczytać w regulaminie.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe.

Powodzenia!

Tekst: Monika Ryś-Chmielowiec

Zdjęcie przedstawia chmurę wyrazów ułożoną w kształt otwartej książki, z polskimi znakami, np. góra, brać, córka, król, źdźbło.