Spotkanie z ratownikiem medycznym

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W  naszej szkole po raz kolejny gościliśmy ratownika medycznego p. Piotra Włodarskiego. W spotkaniu brali udział uczniowie należący do Ligi Ochrony Przyrody i uczestniczący w zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodnicze.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w zakresie urazów. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ćwiczyły unieruchamianie głowy, kończyn oraz całego ciała. Poznały także różne sprzęty służące unieruchamianiu ciała.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, starali się odpowiadać na pytania pana ratownika, zadawali również pytania dotyczące pracy ratownika medycznego oraz chcieli wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości ten zawód. Najaktywniejsi otrzymali nagrody- niespodzianki.

Było to bardzo udane spotkanie, które uwrażliwiło naszych uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać.

tekst: organizatorzy