Podsumowanie Światowej Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej aktywnie włączyła się w promocję Światowej Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży realizowaną w tym roku w ramach Kampanii Społecznej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej pod hasłem: „Przemoc niszczy rodzinę”.

18 i 19 listopada w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1-5 zrealizowano następujące działania:

  1. W  każdej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia na temat przemocy oraz krzywdzenia dzieci. Uczniowie obejrzeli krótki film o przemocy, wykonali plakaty, prace plastyczne, których hasłem przewodnim były między innymi słowa „STOP PRZEMOCY”. Oddział Przedszkolny odwiedziły Panie Policjantki – st.asp. p. Magdaleną Krasny i mł. asp. p. Izabelą Zięba, które przeprowadziły krótkie pogadanki na temat przemocy i praw dziecka.
  2. W wybranych zespołach klasowych klas I-III i IV – V odbyły się zajęcia lekcyjne na temat  zapobiegania przemocy
    i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Uczniowie wysłuchali opowiadania „Dom nie z tej ziemi”, układali puzzle z hasłem „Przemoc niszczy rodzinę”, wspólnie tworzyli plakaty i szukali pomysłów jak pomóc krzywdzonemu dziecku.

Wszyscy starali się połączyć w tych szczególnych dniach ubierając element ubrania w ostrzegawczym kolorze pomarańczowym – rekomendującym  akcję. Szkołę przyozdobiły pomarańczowe balony i hasła nawołujące do przeciwdziałania przemocy i zapobiegania jej.

Na korytarzach szkolnych zaprezentowano gazetkę promującą szacunek, życzliwość i bezpieczeństwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom, nauczycielom i uczniom, którzy aktywnie włączyli się w akcję !!!

Koordynator – pedagog Renata Budzyńska

Współorganizotorzy: Ksenia Stec, Elżbieta Kusyk, Barbara Podoba

plakat stop przemocy, gr 0, narysowana duża pomarańczowa dłoń, na niej naklejone hasła: nie krzycz, nie krzywdź, nie wyśmiewaj, nie poniżaj, nie bij
przedstawia gazetkę szkolną o przemocy, znajdują się na niej: plakat kampanii 19 dni, rysunek pięści z pomarańczową wstążką, numer zaufania, hasła promujące kampanię – stop przemocy, nie używaj siły, bądź dla ludzi miły, budujemy świat bez przemocy, użyj mocy bez przemocy, nawet pod presją walcz z agresją
grupa przedszkolna 0a, ubrana w większości na pomarańczowo, trzyma 2 plakaty: jeden przedstawia scenki o przemocy między rówieśnikami i domowej, drugi – przedstawia hasło STOP PRZEMOCY , na dole znajdują się pomarańczowe szablony dłoni.
przedstawia grupę 0e, dzieci siedzą z wychowawcą, wszyscy ubrani na pomarańczowo
Zdjęcie 5-przedstawia klasę 1b, dzieci stoją wraz z nauczycielem, wszyscy są ubrani na pomarańczowo, w dłoniach trzymają pomarańczowe balony lub pomarańczowe kartki z literami tworzącymi hasło STOP PRZEMOCY
Zdjęcie 6 – przedstawia klasę 1c, dzieci stoją na korytarzu, wszyscy są ubrani na pomarańczowo, w dłoniach trzymają pomarańczowe balony lub pomarańczowe kartki z literami tworzącymi hasło STOP PRZEMOCY
Zdjęcie 7 - przedstawia klasę 1d, dzieci stoją wraz z wychowawcą, wszyscy są ubrani na pomarańczowo, w dłoniach trzymają pomarańczowe balony lub pomarańczowe kartki z literami tworzącymi hasło STOP PRZEMOCY
Zdjęcie 8 - przedstawia klasę 3a, dzieci stoją, w dłoniach trzymają plakat, na którym znajdują się narysowane w dwóch rzędach serca przyozdobione w różne wzory, pomalowane na czerwono, w pierwszym rzędzie widać uśmiechniętą buźkę z oczami i napisem życzliwość, na górze znajduje się hasło STOP PRZEMOCY NIE POZWÓL SIĘ RANIĆ
Zdjęcie 9 - przedstawia klasę 1f, dzieci znajdują się na korytarzu razem z wychowawcą, pierwszy rząd siedzi, drugi stoi, większość osób jest ubrana na pomarańczowo, za grupą widać gazetkę na temat STOP PRZEMOCY (3 tablice z hasłami promującymi akcję 19 dni tak jak przy zdjęciu 2), dzieci siedzące w dłoniach trzymają plakat przedstawiający skreślone scenki o przemocy pomiędzy rówieśnikami i z przemocą domową, wokół scenek widać odbite na pomarańczowo dziecięce dłonie, na górze znajduje się hasło STOP PRZEMOCY NIE POZWÓL SIĘ RANIĆ