Podsumowanie akcji Ekophone

W listopadzie 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY. POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE! Akcja polegała na zebraniu przez uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii oraz nawiązywała do jesiennej akcji „Sprzątanie Świata”. Zebrane przez nas telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Śmiało można stwierdzić, że akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ wspólnie udało nam się zebrać 8 kg telefonów, a tym samym pomóc innym w potrzebie. W zbiórkę włączyło się bardzo dużo uczniów jak i nauczycieli. 

Szczególne podziękowania kierujemy do klas: 0A, 8d i 8e. Uczniowie z tych klas zebrali najwięcej telefonów, a chłopcy z klasy 8d i 8e: Paweł Lendzion, Krystian Krasuski, Eryk Grzesiuk i Kacper Bielecki dodatkowo wykazali się ogromnym zaangażowaniem przy usuwaniu baterii z uszkodzonych telefonów. 

Wszystkim, którzy bardzo aktywnie włączyli się do przeprowadzonej akcji serdecznie dziękujemy. Dzięki temu nasza planeta będzie czystsza i bezpieczniejsza!

Nauczyciele współorganizujący kształcenie

4 chłopcy z klasy 8d i 8e. Uczniowie usuwają baterie z uszkodzonych telefonów komórkowych. Uczniowie są w klasie, siedzą przy stolikach lekcyjnych. Na stoliku stoi pudełko z telefonami, które udało się zebrać podczas akcji Ekophone