Mikołajki na sportowo

Klasa 3f w tym roku wybrała się do Klubu sportowego Akademia Sportów mieszczącego się na ul. Gwarków 5a w Łęcznej, by spędzić mikołajki na sportowo. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami akrobatyki poprowadziła p. Izabela Badurek –zawodniczka MMA wagi muszej i koguciej oraz judoczka, Mistrzyni PLMMA w wadze muszej z 2016 roku, była zawodniczka TFL, ACB czy UFC. Akrobatykę powietrzną prowadzą też instruktorki Aerial, które na co dzień pracują w Szkole Sztukmistrzów w Lublinie. Są to: A. Pulikowska-Pylak, Milena Leziak i Noemi Malek.

Zajęcia były dla uczniów 3f bardzo ciekawe. Po intensywnej rozgrzewce uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach z różnymi przyborami. Wykonywali przewroty, stanie na rękach z przejściem do mostka, przewroty na piłce. Wszystkie ćwiczenia prezentowała instruktorka, która pomagała dzieciom wykonać je precyzyjnie i zachęcała je do pokonywania własnych słabości.

Na koniec uczniowie ćwiczyli na szarfach. To okazało się zupełnym strzałem w dziesiątkę! Uczniowie wspinali się na nie, huśtali i wykonywali szereg ćwiczeń akrobatycznych- z wielką radością, dużym zaangażowaniem i zupełnie bez strachu.

Takie intensywne mikołajki na pewno zapadną dzieciom w pamięć.

E. Czechowska

dzieci stoją w klubie sportowym przed instruktorką
uczeń wykonuje stanie na rękach na materacu. W tle inni uczniowie przygotowują się do ćwiczenia
uczennica wykonuje z pomocą instruktorki przewrót w tył na piłce na materacu
uczniowie podciągaja się na szarfach umocowanych do sufitu i wykonują akrobacje
widok z góry na salę w klubie sportowym - uczniowie chwytają szarfy przymocowane do sufitu i próbują się na nich podciągnąć
instruktorka demonstruje ćwiczenie - unosi się w powietrzu opierając na szarfach
uczniowie tworzą z szarf drzewo poprzez skręcenie materiału- jedna uczennica wspina się na umowne drzewo-pozostali uczniowie trzymają materiał
instruktorka demonstruje szpagat wykonany na szarfach przymocowanych do sufitu w klubie sportowym.