Dzień postaci z bajek

uczniowie na tle wystawy w czytelni

Z okazji Dnia Postaci z Bajek, jaki przypada 5 listopada przygotowaliśmy dla wszystkich klas trzecich spotkanie pt. „W świecie baśni i bajek”. Miało ono na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci i zachęcanie do uważnego słuchania czytanych baśni i bajek.

Spotkanie miało charakter quizu. Pierwsze zadanie to podanie poprawnych tytułów baśni ukrytych w kinder jajkach. Kolejne, to rozpoznanie rekwizytu  i podanie tytułu baśni. Trzecie zadanie to koło fortuny, gdzie uczniowie losowali numer ilustracji i również odgadywali tytuł baśni. Następna konkurencja to zagadki z nakrętki.

Wszystkie klasy wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni i bajek, gratulujemy posiadanej wiedzy i zachęcamy do dalszej lektury.

Agnieszka Kot, Ewa Radomska

Kolaż zdjęć: Uczennica wylosowała ilustrację bajki, Uczennica rozpoznaje rekwizyty.