25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

grupa dzieci z maskami misiów przyłożonymi do twarzy

25 listopada 2021 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Od ponad 100 lat towarzyszy on dzieciom w chwilach radości i smutku. Z tej okazji uczniowie między innymi obejrzeli film edukacyjny o powstaniu pierwszego pluszowego misia oraz usłyszeli kilka ciekawostek o różnych misiach zamieszkujących kulę ziemską. Zadaniem uczniów było również rozwiązanie zagadek o niedźwiadkach występujących w popularnych bajkach, a także zatańczenie do misiowej muzyki. W tym dniu powstało wiele pięknych prac plastycznych.

Uczniowie mieli również okazję wziąć udział konkursie technicznym „Mój Miś Tuliś”. Zadaniem dzieci było wykonanie przestrzennej maskotki misia z dowolnych materiałów we współpracy z rodzicami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Ilość oraz różnorodność materiałów i technik wykonania prac wprowadziła organizatorów w zachwyt. Otrzymaliśmy 33 prace – wybór laureatów był bardzo trudny. Jury wyłoniło jednak trzech zwycięzców oraz wyróżnienia.

I miejsce – Wiktor Krawczyk, kl. II B
II miejsce – Igor Skibiński, kl. I E
III miejsce – Wiktor Bartosiak, kl. I D

wyróżnienia:
Amelia Szarota, kl. II C
Tomasz Merski, kl. II A

Maria Kożuch, kl. I F

Gratulujemy !!!

Dyplomy oraz nagrody współfinansowane przez Radę Rodziców zostaną dostarczone do wychowawców w najbliższych dniach.

Wystawę prac konkursowych można obejrzeć w bibliotece w budynku szkoły ul. Szkolna 53. Zapraszamy.

Organizatorzy

Kolaż zdjęć przedstawia dzieci w klasie lekcyjnej podczas wykonywania pracy plastycznej (głowy misia) oraz efekt końcowy wykonanych prac plastycznych
Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w ławkach, które oglądają prezentację multimedialną z okazji Dnia Pluszowego Misia
Zdjęcie przedstawia wystawę pokonkursową misiów.
Kolaż zdjęć przedstawia prace uczestników konkursu „Mój Miś Tuliś”.