Światowy Dzień Pluszowego Misia

 Miś jest miły i puchaty
 Miś jest fajny i kudłaty
 Miś jest gruby jak ta kula
 Misia zawsze się przytula.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w  świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Miękki, puchaty i taki z łatką – najmilsza zabawka, bohater wielu książek i filmów dla dzieci. Przytulenie misia przynosi ulgę – wiedzą to dorośli i dzieci kiedy czasem przeżywają smutek czy rozczarowanie.

W naszej świetlicy również obchodziliśmy to wspaniałe i niezwykle ważne święto. Były zagadki, gry i zabawy, przeróżne prace plastyczne, misiowe wyklejanki, przebieranki, filmy, piosenki, bajki. Czytaliśmy o historii misia oraz poznawaliśmy przygody misiowych bohaterów literatury dla dzieci.

Barbara Banaś
Ewa Urbańska

Wychowankowie z klas 3 pozują w małej grupie na korytarzu szkolnym. Grafika zawiera symbol misia z serduszkiem oraz misia w sweterku.
Dzieci  stoją w sali świetlicowej- pozują na tle gazetki trzymając misie. Widoczne są pacynki i symbol graficzny niedźwiedzia.
Dzieci pozują na tle tablicy, na której umieszczone są prace plastyczne, trzymają misie. Grafika zawiera różne graficzne przedstawienia misia.