Iza laureatką konkursu „Niezłe ziółko”

Logo konkursu: Dziecko podlewa roślinę

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła uroczysta gala podczas której poznaliśmy laureatów konkursu dla dzieci „Niezłe ziółko”.  Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Izabela Radczak z klasy 2b zdobyła w nim wyróżnienie.

Konkurs „Niezłe ziółko” miał na celu upowszechnianie wśród dzieci podstaw wiedzy o ziołach (rozpoznawanie ziół, uprawa, zastosowanie kulinarne oraz w medycynie domowej), a jego adresatami byli najmłodsi mieszkańcy województwa w dwóch grupach wiekowych: od 5 do 7 lat i od 8 do 10 lat. Zadanie konkursowe składało się z dwóch części. Pierwszy etap polegał na wyhodowaniu własnych ziół z nasion lub sadzonki w doniczce, skrzynce balkonowej albo innym, dowolnym pojemniku tudzież na grządce. Natomiast w drugiej części należało przygotować sprawozdanie np. pracę plastyczną, opis rośliny i jej zastosowanie, zielnik (tj. zasuszoną gałązkę przymocowaną do karty, nazwę oraz opis), dziennik ogrodniczy z rejestracją etapów rozwoju rośliny i czynności wykonanych przez dziecko. Izabela hodowała i obserwowała jak rośnie mięta.

Renata Saczewa

Iza z wyhodowaną miętą oraz dyplomem