II Turniej gry w szachy „Szach-Mat”

trzy pionki szachowe na zielonym tle

Drodzy uczniowie klas 5 – 8!

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie gry w szachy „Szach – mat” organizowanym przez pedagoga szkolnego p. Joannę Kłodzińską oraz nauczycieli wychowania fizycznego p. Jacka Cura i p. Karola Jakubowskiego.

Szachy to bardzo ciekawa i absorbująca gra. Rozwija myślenie logiczne, strategiczne, pobudza wyobraźnię przestrzenną, zwiększa nasze IQ, poprawia umiejętności matematyczne. Szachy uczą analitycznego i krytycznego myślenia, uczą nas waleczności, wytrwałości i gospodarowania czasem. To także mnóstwo rozrywki
i konstruktywnie spędzony czas.

Gra w szachy znana była już w VI wieku naszej ery. Do Polski trafiła z Czech i Rusi Kijowskiej. Jan Kochanowski pisze o grze w szachy jako o grze królewskiej, w tamtym czasie była to również ulubiona gra szlachciców
i mieszczan.

Zachęcamy Was wszystkich do nauki zasad gry w szachy oraz próby swoich sił w organizowanym turnieju. Zgłoszenia uczestników należy podawać do 26 listopada 2021r. do pana Jacka Cura lub pana Karola Jakubowskiego.

Joanna Kłodzińska
Jacek Cur
Karol Jakubowski