11 listopada – Święto Niepodległości

„Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła, To polski dom polska szkoła”.

Narodowe Święto Niepodległości w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Jest to dla nas Polaków bardzo ważny i szczęśliwy dzień. Dzieci z oddziałów 0 oraz klas 1-3 przygotowały inscenizacje muzyczno-słowne oraz wzięły udział w konkursie ” Biel i czerwień- barwy niepodległości”. Uczniowie uroczyście odśpiewali hymn Polski składając hołd żołnierzom walczącym o Polskę. Dzieci również tego dnia zapoznały się z postacią Józefa Piłsudskiego jako bohatera który, poprowadził wojsko do odzyskania Polski na mapie Świata. Nasi mali patrioci prezentowali się pięknie. Liga Ochrony Przyrody również dołożyła wszelkich starań by ten dzień był wyjątkowy uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali i udekorowali teren szkoły biało- czerwonymi flagami. Pięknie dziękujemy za tak niezwykłe działania które, przypominają nam jak ważny jest to dzień dla naszej wolności.


Magdalena Radczak, Daria Łucjan

Dzieci z flagami przed budynkiem oddziału zerowego
Uczniowie oddziału zerowego w biało- czerwonych strojach
Uczniowie oddziału zerowego w biało- czerwonych strojach z flagami Polski.
klasy 2 machający flagami przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2
Uczniowie klasy 1 dekorują flagami trawnik przed szkołą
Dzień Niepodległości- tablica informacyjna umieszczona na korytarzu szkoły.