Baśnie i legendy z całego świata

Jedna z klas na spotkaniu w bibliotece

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jaki przypada w październiku biblioteka szkolna przygotowała dla wszystkich grup zerowych i wszystkich klas 1-3 spotkanie pt.: „Baśnie i legendy z całego świata”.

Uczniowie mogli zapoznać się z wystawą książek dotyczącą baśni i legend z całego świata oraz naszych lokalnych twórców m.in. pani Marii Kieres-Kramek:  „Legendy ziemi łęczyńskiej”. Bardzo ciekawa okazała się również książka, która powstała w naszej szkole pt. „Legenda na nowo napisana” . Prace zostały napisane przez uczniów pod kierunkiem pani Danuty Binkiewicz-Kołodziej oraz pani Elżbiety Kajak.

Następnie uczniowie obejrzeli filmy: „Legenda o łęczyńskim dziku”, „Legendy Lublina – nazwa miasta” oraz „Legenda o czarciej łapie”.

Spotkanie miało na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci i zachęcanie do uważnego słuchania czytanych baśni i legend.

Agnieszka Kot, Ewa Radomska

Wystawa książek dotyczących Łęcznej i Lublina
wystawa legend