Wycieczka do Zamościa

Dnia 20 października bieżącego roku klasy VI a i VI c wraz z wychowawcami i panią Katarzyną Buss wyjechały do Zamościa. W programie wycieczki znalazła się wizyta w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera oraz poznanie zabytkowej architektury Zamościa, zwanego „perłą renesansu”. Miasto, lokowane „na surowym korzeniu”, uzyskało prawa miejskie w 1580 r. na mocy przywileju lokacyjnego wystawionego przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, przy którego pomniku uczestnicy wyjazdu rozpoczęli zwiedzanie zamojskiej starówki z jej zachowanym układem urbanistycznym, pięknie odnowionymi kamienicami z charakterystycznymi arkadami.

Zamojskie ZOO jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce i jedynym tego typu w województwie lubelskim. Różnorodna ekspozycja zauroczyła uczniów, którzy mogli podziwiać rozmaite gatunki zwierząt, od dostojnie prezentującego się lwa i wesołych małpek poprzez ptaki, gady, płazy ryby i stawonogi. 

Zwieńczeniem interesującego wyjazdu był posiłek w jednej z lubianych przez dziecii młodzież restauracji.

Monika Szukałczyk-Jop
Rafał Brzozowski

 na schodach  stoi grupa kolorowo ubranych chłopców i dziewcząt, za nimi widać różowo- kremowy budynek wysokiego ratusza w Zamościu