Marsz Różowej Wstążki

17 października 2021r. na terenie Łęcznej odbył się Marsz Różowej Wstążki wpisujący się w obchody Europejskiego Dnia Walki z Rakiem. Ponad dwudziestu wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunami Elżbietą Jakubowską i Izabellą Hapoń włączyło się w organizację tego wydarzenia. Udział w akcji poprzedziło spotkanie z Panem Burmistrzem Leszkiem Włodarskim oraz prezesem Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki” Panią Justyną Karaś. W dniu Marszu wolontariusze odpowiedzialni byli za udekorowanie różowymi balonami ulic miasta oraz wręczanie balonów uczestnikom wydarzenia. Mimo, że był to dzień wolny, członkowie Klubu Wolontariusza bardzo chętnie zaangażowali się w akcję, a po wykonaniu obowiązków spontanicznie dołączyli do Marszu.

Marsz Różowej Wstążki jest organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”, które w tym roku świętowało swoje 25-lecie. Ideą tej imprezy organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem jest zachęcanie kobiet do wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat chorób nowotworowych, Kolor różowy towarzyszący wydarzeniu jest symbolem wiary, nadziei na lepsze jutro, optymizmu i radości.

Elżbieta Jakubowska
Izabella Hapoń

kolaż zdjęć z marszu różowej wstążki. Młodzież z różowymi balonami w szkole i na ulicach Łęcznej
kolaż zdjęć z marszu różowej wstążki. Młodzież z różowymi balonami w szkole i na ulicach Łęcznej