Wycieczka do Muzeum na Majdanku

W środę 7 października 2021 r. uczniowie klasy 8 b z wychowawczynią Anną Brudzińską i nauczycielką historii Moniką Jop uczestniczyli w wycieczce do Państwowego Muzeum na Majdanku. Młodzież przeszła drogą, którą po wstępnej selekcji przemierzali więźniowie. Zwiedzający zobaczyli oryginalne baraki, w których mieszkali jeńcy wojenni i więźniowie obozu w latach 1940- 1944. Uczniowie poznali okoliczności powstania i działalności obozowej konspiracji dzięki, której powstało radio i więźniarska pomoc. Dwugodzinny spacer zakończył  się przy mauzoleum, w którym spoczywają prochy kilkudziesięciu tysięcy więźniów obozu koncentracyjnego i obozu zagłady. Państwowe Muzeum na Majdanku to memento dla współczesnych ludzi, którzy odwiedzając to miejsce powinni zapamiętać fragment wiersza Franciszka Fenikowskiego pt.: Żałoba Los nasz dla Was przestrogą”.

M. J.

Kolaż zdjęć z wycieczki: uczniowie w autobusie, uczniowie zwróceni przodem do bramy- mauzoleum Majdanek, grupa młodzieży na polu obozowym, za bramą z drutu kolczastego