Warsztaty ceramiczne w Manufakturze Bolesławiec

7 października klasy: 5d i 5e wzięły udział w wycieczce do Tereszyna, gdzie mieści się Manufaktura Bolesławiec. Głównym punktem programu był udział w dwugodzinnych warsztatach ceramicznych prowadzonych przez doświadczonych pracowników, mających na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości uczniów oraz poprawianie zdolności manualnych. Warsztaty miały także charakter integracyjny oraz edukacyjny, uczyły dokładności, cierpliwości, uważności, co przekłada się na lepsze skupienie w klasie. Na początku zajęć uczestnicy wyjazdu obejrzeli film, który prezentował wszystkie etapy produkcji naczyń ceramicznych, następnie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami zdobienia. W efekcie warsztatów powstały unikatowe kubki, które uczniowie otrzymali na własność.

Po zajęciach artystycznych piątoklasiści posilili się pizzą i ruszyli w drogę powrotną.

Wyjazd zorganizowały panie: Małgorzata Fryt, Jagoda Woźniak oraz Elżbieta Jakubowska.

kolaż zdjęć uczniów ozdabiających wzorami wyroby ceramiczne. Podczas pracy uczniowie siedzą przy wspólnym stole. Efektem pracy są wielobarwnie, udekorowane farbą, ceramiczne kubeczki.