Ślubowanie klas 1

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom”.

Pasowanie na ucznia to dla pierwszoklasistów jeden z najważniejszych momentów związanych z edukacją. 29 września 2021 roku i dla naszych wychowanków nadszedł ten wielki dzień.
Czas pandemii spowodował, że uroczystość odbyła się w wąskim gronie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uczniowie sześciu klas pierwszych, złożyli uroczyste ślubowanie podczas którego Pani dyrektor Teresa Baruk pasowała ogromnym, zaczarowanym ołówkiem pierwszaków na uczniów. W uroczystości brała udział także Pani wicedyrektor Małgorzata Rodziewicz oraz wychowawcy klas.
Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci słysząc słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej”.
Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy oraz pomoce dydaktyczne, które sfinansowała Rada Rodziców.
Po części oficjalnej dzieci udały się do swoich klas na słodki poczęstunek, przygotowany dla nich przez rodziców.
To był zdecydowanie wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów oraz przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Wychowawczynie klas pierwszych

Odczytanie przez panią dyrektor przysięgi ślubowania
ślubowanie uczniów klasy 1C w obecności wychowawczyni, nauczyciela wspomagającego, pani dyrektor i pani wicedyrektor szkoły
Pani dyrektor pasuje niebieskim ołówkiem uczennicę klasy 1A na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Dziewczynka jest uśmiechnięta i dumna, że została pełnoprawną uczennicą naszej szkoły.
Pani dyrektor trzyma w ręce przysięgę ślubowania i odczytuje uczniom klasy 1A. Uczniowie z podniesionymi rękami składają przysięgę ślubowania.
Uczniowie klasy 1E w obecności wychowawczyni składają przysięgę ślubowania. Wszyscy są dumni i podekscytowani tym faktem.
Ślubowanie uczniów klasy 1F. Uczniowie w strojach galowych składają przysięgę.
Uczniowie klasy 1B składają przysięgę ślubowania i stają się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. W tle widać piękną dekorację, na której są uczniowie w granatowych biretach oraz budynek szkoły. Całość ozdabiają piękne kolorowe liście w jesiennych barwach.