Z kulturą mi do twarzy

Uczniowie klasy 2C, 2D i 0D z nieskrywaną radością dołączyli w tym roku szkolnym do wyjątkowej inicjatywy, jaką jest międzynarodowy projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem tego projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie, co wpisuje się w realizację podstawy programowej oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022. Podczas realizacji poszczególnych modułów uczniowie przeniosą się do krainy muzyki, poznają swój region, poznają różne kultury świata, nauczą się wzajemnego szacunku i pomocy innym. Wachlarz propozycji jest tak wielki, że na pewno nie będziemy się nudzić.

W górnej części plakatu znajduje się logo projektu, przedstawiające chłopczyka i dziewczynkę trzymających się za ręce, oraz zapisane są cele projektu. Poniżej, na pierwszym planie znajduje się chłopiec grający na harfie, a za nim dziewczynka malująca na obrazie swoją rodzinę. Dzieci stoją na tle drzew, piramidy, a także Koloseum.

Katarzyna Kalamon-Olech
Magdalena Radczak
Daria Łucjan