Św. Stanisław Kostka – mocny Bożym Duchem

„Św. Stanisław Kostka – mocny Bożym Duchem” – pod takim hasłem w dniach 18-19 września 2021 odbywały się w parafii p.w. św. Józefa Opiekuna Rodzin obchody ku czci młodego polskiego zakonnika cieszącego się chwałą Nieba.

W poprzedzających dniach, podczas lekcji religii, uczniowie pilnie studiowali świetlaną historię życia ich młodszego kolegi. Oprócz tego świetną okazją do zgłębienia życiorysu niezwykłego młodzieńca była sobotnia gra terenowa. Rozpoczęła się ona o godzinie 10. Na dzieci czekała spora dawka dobrej zabawy. Wielkie emocje i szczerą radość wzbudziło przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi etapami rozgrywki. Na poprawnie odpowiadających czekały specjalne nagrody.

Pod koniec sobotniego wydarzenia, ku pociesze obecnych, sam Stanisław przybył do kościoła – została wniesiona figura patrona polskiej młodzieży. Zaśpiewaliśmy także piosenkę, której towarzyszyła odpowiednia choreografia. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki.

Nad merytoryczną i logistyczną stroną wydarzenia czuwały panie katechetki: Elżbieta Jakubowska i Beata Kowalska wraz z księżmi duszpasterzami Jakubem Szajnerem i Maciejem Głębockim. Zaś o sprawy techniczne i animację zatroszczyła się młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Uroczystości ku czci św. Stanisława dopełniła niedzielna Msza św., podczas której dzieci czynnie włączyły się w liturgię, odczytując czytania i modlitwę powszechną.

Zawierzając się naszemu Patronowi, ufamy, że i my także otrzymamy łaskę tego, by dobrze wykorzystać darowany nam czas i pięknie przeżyć tak cenne ziemskie dni.

Nauczyciele Religii

Tłum dzieci otacza chrzcielnicę oraz figurę św. Józefa. Zgromadzeni są wokół młodej kobiety, która zadaje im pytania konkursowe.
Grupa dzieci otacza młodego mężczyznę w bluzie i w czapce z daszkiem, który wręcza nagrodę jednemu z uczestników nagrodę - różaniec i batona. Z tyłu stoją rodzice, panie katechetki i ksiądz.