Szkolny Klub Wolontariusza

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 Szkolny Klub Wolontariusz wznowił swoją działalność. Jego członkami są uczniowie klas VI- VIII zainteresowani bezinteresowną pracą na rzecz innych, którzy złożyli pisemne deklaracje. Opiekunowie Klubu to Izabella Hapoń, Elżbieta Jakubowska, Maria Perzyńska- Kusiak. Od ubiegłego roku Klub nosi nazwę “Ekipa do spraw dobra” oraz może się pochwalić własnym logo. 

W planach na ten rok szkolny jest m.in. współpraca z Klubem Senior +, Ośrodkiem Rewalidacyjno- Wychowawczym, Przedszkolem Publicznym nr 1, schroniskiem dla zwierząt oraz udział w akcjach szkolnych i środowiskowych. 

Pierwszym zadaniem jakiego podjęli się wolontariusze była pomoc w czasie imprezy “II Kasztelańska Piątką – Łęczna Biega 2021”. Biegi, które odbyły się 19 września na ulicach Łęcznej przyciągnęły około 200 zawodników, zwolenników tej dyscypliny i zdrowego stylu życia. Pomimo deszczowej pogody biegacze, kibice i wolontariusze imprezę z pewnością zaliczą do udanych.

Izabella Hapoń