Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Z tej okazji wychowankowie świetlicy z klas I –V oraz uczniowie klas I –III obejrzeli film o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i pomogła dziewczynce uwierzyć w siebie. Następnie uczniowie wzięli udział w kreatywnych zajęciach plastycznych. Wykonując rysunki i plastelinowe wyklejanki dzieci musiały wykazać się talentem, pomysłowością i … cierpliwością. Wszyscy, którzy ukończyli swoje prace otrzymali pamiątkowe dyplomy. W grupach świetlicowych klas II i III  wychowankowie tworzyli własne definicje tego słowa, następnie poszerzali swoją wiedzę szukając hasła w różnych słownikach. Układali zdania  ze słowem, które oznacza rzecz w kropki oraz malowali kreatywne kropki na balonach. W klasach II uczniowie przygotowali drzewa talentów i wykonali pracę plastyczną.  Odbyła się też gra terenowa z zadaniami z kropkami. W strojach dzieci w tym dniu nie zabrakło oczywiście groszków, kółek oraz kropek.

Hiperłącze do filmu Dzień kropki: https://youtu.be/KGqF_FI1ZOo

Audiodeskrypcja do filmu „Dzień kropki” – pobierz plik (tekst maszynowy dla osób niewidomych)

Tekst: Ewa Urbańska, Klaudia Radko