Narodowe Czytanie 2021

Dnia 4 września odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej odsłony akcji była „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy dramat, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim przesłanie moralne. W dawnym Ratuszu (obecnie Urząd Stanu Cywilnego w Łęcznej) wystąpiła grupa recytatorsko-teatralna „Mimo wszystko…”. Czytanie dramatu odbyło się dzięki przychylności Burmistrza Łęcznej, Pana Leszka Włodarskiego oraz ścisłej współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną im. Zbigniewa Herberta. Profesjonalne nagranie zostało zrealizowane przez Centrum Kultury w Łęcznej.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu dostępnego na Facebooku MGBP: https://fb.watch/7ScVPlt2Za/


Uczniowie w trakcie przedstawienia do Moralności Pani Dulskiej

Małgorzata Zielińska
Przemysław Nowicki