Wyniki 17 Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego- kategoria szkoła podstawowa

18 czerwca 2021 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury odbyło się rozdanie nagród XVII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego połączone z promocją wydawnictwa pokonkursowego „Uważność”.

W kategorii szkoły podstawowe- poezja II miejsce zajęła uczennica klasy 7e Pola Waszuk, która jest członkiem „Kocyka Literackiego”- formacji zrzeszającej młodych twórców literatur funkcjonującej przy naszej szkole. Opiekę nad młodymi literatami sprawuje Maria Perzyńska-Kusiak.

W tegorocznej edycji konkursu również i inni Kocykowicze zostali docenieni przez jurorów. W kategorii szkoły średnie- poezja Katarzyna Anna Lendzion zajęła III miejsce, a Oliwia Harmasz w kategorii dorośli- poezja otrzymała wyróżnienie.

W protokole z obrad jury konkursu pojawiła się wzmianka o działalności „Kocyka Literackiego”  i jego wpływie na rozwój twórczości uczniowskiej. Jest to szczególnie cenna i motywująca dla wszystkich członków formacji i jej opiekunki nobilitacja.

Tekst i zdjęcie: Maria Perzyńska-Kusiak